Ministerstwo Energii zaproponowało nowe oznaczenie stacji ładowania samochodów elektrycznych. To czarny owal z wpisanymi do środka literkami „EV”. Jako że zabrakło jakiegokolwiek znaku oznaczającego stację ładowania, postanowiliśmy podsunąć Ministrowi Energii naszą propozycję.

Nowy znak na punkt ładowania pojazdów elektrycznych na bazie D-23

Propozycja Ministerstwa Energii, która pojawiła się w rozporządzeniu, przypomina raczej nalepkę na samochód niż znak umieszczany na stacji ładowania (źródło). Oto ona (tak, tak, ta poniżej).

Nowy znak oznaczający stację ładowania elektrycznych samochodów – propozycja Ministerstwa Energii

Tymczasem znak ten ma faktycznie być umieszczany na ładowarce. Jest chyba tylko po to, żeby ktoś mógł go podziwiać, gdy już znajdzie urządzenie i podepnie do niego samochód… Dlatego redakcja www.elektrowoz.pl postanowiła stworzyć własną propozycję oznaczenia stacji ładowania. Oparliśmy się na polskim znaku D-23 (po lewej), ale inspirację czerpaliśmy z oznaczenia niemieckiego, które wydaje nam się czytelne i nowoczesne (po prawej).

Choć nikt nas o to nie prosił, naszą propozycję zgłosiliśmy do Ministerstwa Energii. Chcielibyśmy ją jeszcze poprawić, bo to dopiero pierwsza przymiarka do znaku. Osoby, które znają się na grafice wektorowej i pracowały już przy księgach znaku, prosimy o kontakt z redakcją pod adresem [email protected].

Cały proces legislacyjny można obserwować tutaj.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]