GreenWay Polska poinformowało o zmianach w cenniku usług ładowania. Skorzystanie ze stacji obsługujących moc wyższą niż 150 kW (prąd stały, DC) będzie droższe o kilkanaście procent. Zmieni się także cena ładowania z wykorzystaniem prądu przemiennego (AC) – będzie taniej lub drożej w zależności od wykorzystywanego planu.

Aktualizacja 2019/10/22, 12.30: otrzymaliśmy wyjaśnienie od operatora, zmieniliśmy akapit dotyczący prądu przemiennego (AC).

Nowy cennik GreenWay Polska

GreenWay Polska dysponuje dziś kilkoma stacjami ładowania samochodów elektrycznych o mocy 100 kW i co najmniej jedną obsługującą 150 kW (Poznań, Galeria A2). Oprócz tego operator planuje uruchomienie ultraszybkiej stacji ładowania na MOP Malankowo.

> GreenWay Polska: Pierwsza w Polsce stacja ładowania 350 kW na MOP Malankowo (A1)

DC: 40-150 kW bez zmian, drożej na 150+ kW

Dlatego firma już dziś zapowiada, że ładowanie na stacjach o mocy powyżej 150 kW będzie droższe o kilkanaście procent we wszystkich planach taryfowych. Bez zmian pozostaną ceny w lokalizacjach obsługujących moce od 40 do 150 kW. Dziś jest to 2,42 złotego za 1 kWh dla ładowarek 40 kW oraz 2,69 zł/kWh w urządzeniach 50-150 kW (dotyczy usługi poza planami abonamentowymi, „Energia Ad Hoc”).

AC: Obniżka, która jest podwyżką dla klientów z najwyższym abonamentem

Jeszcze bardziej skomplikowana sytuacja dotyczy prądu przemiennego. Aktualne ceny za 1 kWh wynoszą (źródło):

  1. 1,69 zł przy ładowaniu jednokrotnym („Energia Ad hoc”),
  2. 1,39 zł w planie standardowym („Energia standard”, 0 zł/mies.),
  3. 1,19 zł w planie abonamentowym „Energia Plus” (39,99 zł/mies.)
  4. 0,99 zł w planie abonamentowym „Energia Max” (99,99 zł/mies.).

Pierwszy wariant dotyczy ładowania bez rejestracji w sieci. Drugi dotyczy osób zarejestrowanych, które nie zdecydowały się na żaden z planów abonamentowych. Ostatnie dwa to plany abonamentowe.

Po zmianie cena ma wynosić:

  • 1,31 zł/kWh dla użytkowników niezarejestrowanych (punkt I),
  • 1,14 zł/kWh dla użytkowników zarejestrowanych, również tych korzystających z abonamentu (punkty II-IV).

Wniosek z tego taki, że drożej będzie dla osób opłacających najwyższy abonament. Pozostali użytkownicy stacji ładowania zapłacą mniej.

> GreenWay instaluje magazyny energii, żeby obniżyć koszty i zwiększyć moc ładowania

Warto dodać, że GreenWay wyraźnie kusi właścicieli elektryków, którzy chcieliby się ładować nocami. Między godziną 22 a 8 rano nie będzie naliczana dodatkowa opłata za postój po przekroczeniu 3 godzin.

Zmiany w roamingu, będzie aplikacja mobilna!

Dla osób podróżujących samochodami elektrycznymi po Europie istotna może być ostatnia zmiana w nowym cenniku GreenWay Polska. Otóż operator umożliwi ładowanie w sieciach m.in. New Motion i Smatrix w cenach takich, jakie obowiązują w Polsce.

Dla wielu użytkowników istotny może się okazać fakt, że na początku grudnia ma wystartować nowa aplikacja mobilna GreeWay Polska dostępna dla systemów iOS oraz Android. Będzie ona posiadała funkcje Portalu Kierowcy, a przy okazji pozwoli na uruchamianie ładowania z użyciem kodu QR.

Zmiany wchodzą w życie od grudnia 2019 roku.

Zdjęcie otwierające: magazyn energii uruchomiony na jednej ze stacji przez (c) GreenWay Polska

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]