Na niemieckim forum dyskusyjnym pojawiły się zdjęcia przedstawiające pierwsze działające stacje ładowania samochodów elektrycznych operatora Ionity. Sieć do 2020 roku chce uruchomić 400 lokalizacji, w których możliwe będzie ultraszybkie ładowanie elektryków.

Pierwsze stacje ładowania Ionity w Niemczech

Zamieszczone na niemieckim forum Goingelectric zdjęcie użytkownika fabbec zostało zrobione na autostradzie A61 niedaleko Koblenz w Niemczech. Widać na nim strukturę z napisem „Ionity”, do której podłączony jest elektryczny VW Golf.

Cała sieć Ionity ma się składać w Europie z 400 stacji ładowania, z czego 15 (lub 17) stanie w Polsce. Na terenie naszego kraju zostaną one zlokalizowane przede wszystkim wzdłuż dróg i autostrad A2, A4, A1, S8, Via Carpatia oraz S6 Gdynia – Szczecin.

Stacje ładowania docelowo mają pracować z mocą 350 kilowatów (dla Audi e-tron i Porsche Mission E) lub 175 kW dla pozostałych aut, w których wewnętrzna instalacja wykorzystuje napięcie 400 woltów. A ile będzie kosztować ładowanie? Wiceprezes zarządu Porsche, Lutz Meschke, zdradził, że cennik Ionity zostanie tak skalkulkowany, żeby koszty jazdy na prądzie i na benzynie były zbliżone.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]