Tesla oficjalnie udostępniła Supercharger Ząbki, swoją [i ogólnie] największą stację ładowania aut elektrycznych w Polsce. Superchargery znajdują się na parkingu przed salonem producenta, przy publicznej drodze, przed płotem, nie ma potrzeby wjazd na teren salonu. Stanowisk jest w sumie czternaście (plus dwa na zapleczu, tylko dla potrzeb serwisu). Są to urządzenia trzeciej generacji, v3, obsługują ładowanie z mocą do 250 kW. 

Ząbki Supercharger już działa

Z Superchargerów w Ząbkach mogą na razie korzystać tylko Tesle, ładowarki nie zadziałają z samochodami elektrycznymi innych marek. Cennik jest następujący:

  • 1,6 zł/kWh poza szczytem,
  • 1,8 zł/kWh w szczycie,
  • maksymalnie 4 zł/min. za bezczynność (niepotrzebne zajmowanie złącza).

Jak usłyszeliśmy, udostępnienie w przyszłości lokalizacji innym elektrykom „nie jest wykluczone” (zwróć uwagę na znak poniżej), dużo jednak zależy od obłożenia stacji ładowania oraz „celów marketingowo-sprzedażowych”. W tej chwili wszystkie miejsca są podpisane „Tesla”, pierwsi kierowcy już korzystają z Superchargerów.

Stacja znajduje się przy ulicy Radzymińskiej, niedaleko dużego centrum handlowego i trasy S8 (Mapy Google TUTAJ). Korzystanie z niej jest najwygodniejsze, jeśli ktoś porusza się z zachodu do Warszawy i podróżuje dalej na Warmię lub Mazury (albo odwrotnie) lub przejeżdża z wschodniej części Warszawy, by wyruszyć na północ/północny wschód. W przypadku lewobrzeżnej części miasta i tras wiodących na południe, północ lub zachód, nowa stacja ładowania Tesli nie jest zbyt wygodna.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]