Szwajcarska firma Designwerk opracowała transformator na kółkach, który pełni rolę stacji ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenie waży 96 kilogramów i jest w stanie dostarczyć samochodowi do 83 kW mocy (CHAdeMO / CCS Combo).

Mobilna stacja ładowania – niezbędna na stacjach obsługi?

Designwerk MDC88 to mobilny transformator, który podłącza się do gniazda prądu przemiennego (AC). Przy poborze mocy wynoszącym 88 kW stacja ładowania jest w stanie dostarczyć do 83 kW mocy na kablu wpiętym do samochodu.

> TEST: Hyundai Kona Electric u dziennikarzy Autocar – 500 km zasięgu (!) i mało przestrzeni z tyłu

Urządzenie posiada interfejsy CHAdeMO i CCS Combo 1 i 2, obsłuży zatem praktycznie wszystkie auta produkowane i sprzedawane dziś na świecie (oprócz modeli dla Chin).

Warto dodać, że firma MDC posiada również przenośne (22 kg) stacje ładowania elektryków. Designwerk MDC22 podłącza się do gniazda siłowego (AC, 400V/32A), by na wyjściu otrzymać prąd stały (DC) i maksymalną moc ładowania wynoszącą do 22 kW.

Urządzenie byłoby świetnym uzupełnieniem samochodów wyposażonych w jednofazową wbudowaną ładowarkę, gdyby nie jeden szkopuł: cena Designwerk MDC22 jest na tyle wysoka, że producent ani myśli oficjalnie się nią chwalić.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]