Bardzo dobre wieści: kolejny dealer uruchomi przy salonach sieć punktów ładowania! Tym razem tę informację podała Mazda, która przy warszawskiej centrali firmy oraz przy placówkach sieci dealerskiej uruchomi stacje ładowania samochodów elektrycznych. Firma zrobi to we współpracy z GreenWay Polska.

Mazda i GreenWay Polska razem

Niezależnie od cen panujących na szybkich stacjach ładowania ;), miło patrzeć, jak GreenWay Polska aktywnie pracuje nad rozwojem własnej sieci oraz zawiązuje kolejne porozumienia z zewnętrznymi podmiotami. Teraz operator ogłosił porozumienie z Mazdą Motor Poland. W ciągu najbliższych dwóch lat przy centrali firmy oraz przy salonach powstanie sieć punktów ładowania.

Część z nich będzie w serwisie i salonach, część – ogólnodostępna.

Urządzenia będą zarządzane przez GreenWay Polska, a to oznacza, że będzie można z nich korzystać za pośrednictwem aplikacji GreenWay lub – domyślamy się – z użyciem karty RFID operatora.

Firmy będą ze sobą współpracować również przy okazji naściennych stacji ładowania dostarczanych wraz z Mazdą MX-30 First Edition. Ich instalacja w domach klientów ma się jednak odbywać za dodatkową opłatą.

Mazda MX-30 w wariancie „First Edition” kosztuje od 149 900 złotych, wyposażona jest w gniazdo ładowania CCS 2 i baterię o pojemności 35,5 kWh. Pierwsze prototypy posiadały gniazdo Chademo, ale wygląda na to, że japoński producent zdecydował się na odejście od japońskiej technologii na naszym kontynencie. Możliwe, że duża w tym zasługa Ionity, który buduje wyłącznie ultraszybkie stacje ładowania z wtykami CCS 2.

> Dlaczego Mazda MX-30 została sztucznie spowolniona? Żeby przypominała samochód spalinowy

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]