Tesla zaktualizowała mapę Superchargerów na świecie. Portal Electrek informuje, że dodano na niej kilka nowych stacji, ale w przypadku Polski sytuacja nie uległa zmianie. Docierają do nas również wieści, że widoczny na mapie Supercharger Poznań nie zostanie zlikwidowany.

Superchargery w Polsce: 3 aktywne, 1 w zawieszeniu, 4 zaplanowane

W tej chwili mamy w Polsce trzy aktywne stacje ładowania Tesla Supercharger: w Kostomłotach pod Wrocławiem, w Ciechocinku i Katowicach. Mapa Tesli jako aktywny wymienia również Supercharger w Poznaniu, ale ten od paru miesięcy nie działa. Niektórzy twierdzą, że to dobrze i że powinien on zostać przeniesiony na przykład do Strykowa, bo przydatność urządzenia w centrum miasta jest umiarkowana, a Tesla na całym świecie likwiduje stacje ulokowane w centrach. Inni oburzają się na te słowa.

Z nieoficjalnych informacji, które do nas docierają, wynika, że Supercharger w Poznaniu zostanie. Musi tylko zostać naprawiony.

> Prawdopodobieństwo wypadku na Autopilocie Tesli prawie 6,5x mniejsze niż średnia dla Stanów Zjednoczonych

Oprócz tego dla Polski zaplanowano jeszcze cztery inne lokalizacje. Nie spieszmy się jednak z otwieraniem szampana, ponieważ już ponad miesiąc temu daty ich otwarć przeskoczyły na przyszły rok. A opóźnienia mogą być jeszcze większe:

  • Ostrów Mazowiecka – „Otwarcie w roku 2020”,
  • Stryków – „Otwarcie do końca 2020”,
  • Rzeszów – „Otwarcie do końca 2020”,
  • Sieradz – „Otwarcie do końca 2020”.

Na szczęście tę szczątkową sieć uzupełniają stacje ładowania innych operatorów, na których właściciele Tesli Model S i X mogą skorzystać z kabla z wtykiem Chademo lub CCS (z odpowiednimi przejściówkami), a w Teslach Model 3 – bezpośrednio ze złącza ładowania CCS:

Aktualnie sieć Superchargerów na świecie liczy 1 533 stacje ładowania z 13 344 Superchargerami (punktami ładowania). Na jedną lokalizację przypada zatem średnio 8,7 stanowiska.

Szczegółowe lokalizacje można sprawdzić TUTAJ, na mapie Tesli.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]