Jak informuje profil „Miasto Lublin” na Facebooku, grupa PGE zapowiedziała, że do połowy 2020 roku zainstaluje w mieście 13 nowych słupków/stacji ładowania. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, mają być one zasilane wyłącznie energią ze źródeł odnawialnych.

Punkty i stacje ładowania w Lublinie

PGE Nowa Energia już w wakacje 2019 roku uruchomiła w Lublinie trzy słupki ładowania prądem przemiennym (AC) o mocy do 22 kW:

  1. przy al. Zygmuntowskich 4 (PlugShare TUTAJ)
  2. przy ul. Łabędziej 2a (PlugShare TUTAJ),
  3. przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 (PlugShare TUTAJ).

Jak podaje profil Miasto Lublin, do 2020 roku producent energii planuje start z kolejnymi trzynastoma takimi urządzeniami do połowy 2020 roku (źródło). Te uruchamiane dotychczas stanęły między innymi przy obiektach MOSiR, a więc w idealnych lokalizacjach, w których człowiek spędza 1-2 godziny – i może w tym czasie uzupełnić energię w baterii samochodu.

Spodziewamy się zatem, że kolejne miejsca będą równie rozsądne i przemyślane, bo widać, że wybierane są z dużą znajomością tematu.

> Lakier „dramat” w Tesli 3 to 160 miejsc do korekty. Koszt od A do Z, z folią: kilkanaście tysięcy złotych [wideo]

PGE Nowa Energia dysponuje obecnie ponad 50 punktami ładowania w 14 miastach. Zgodnie z oficjalnym komunikatem PGE wszystkie stacje ładowania zasilane są energią wytwarzaną przez PGE Energia Odnawialna, czyli pochodzącą z OZE (źródło). Nie ma zatem mowy o „prądzie z węgla”, co uwiera wielu przeciwników samochodów elektrycznych, którzy zapominają, że ciepła woda w kranie i kaloryferze to też „prąd z węgla”.

Zdjęcie otwierające: (c) Miasto Lublin / Facebook

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]