Lubin jest siedzibą spółki KGHM „Polska Miedź” S.A., a mimo to nie posiadał ani jednego punktu ładowania samochodów elektrycznych. Aż do dziś: na terenie miasta KGHM S.A. we współpracy z Tauronem uruchomił stację ładowania samochodów elektrycznych.

Punkt ładowania pojazdów elektrycznych w Lubinie

Stacja ładowania została uruchomiona przy centrali KGHM na ul. Marii Skłodowskiej-Curie 48 (Google Maps). Stacji nie ma jeszcze na mapie Plugshare, ale korzystać z niej może za darmo każdy zainteresowany. Władze spółki zastrzegają tylko, że urządzenie jest w fazie testów i rozruchu technicznego – co oznacza, że nie należy jej traktować jako strategicznego punktu ładowania i dojeżdżać do niego na oparach.

> Tesla 3 najlepiej sprzedającym się samochodem premium w USA

Stacja wyposażona jest w kable z wtykami CCS, Chademo oraz Type 2, a jej dostawcą jest prawdopodobnie firma Delta. Z punktu widzenia mieszkańców Lubina jest to zmiana nie tylko ilościowa, ale też jakościowa. Dotychczas miasto nie posiadało ani jednej stacji ładowania, nawet półszybkiego.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, „rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych wynika z nowego podejścia KGHM do rozwiązań środowiskowych, dlatego ekologia oraz elektromobilność wpisują się w strategię biznesową spółki przyjętą przez zarząd na lata 2019-23”. A to oznacza, że w mieście i okolicy mogą powstać kolejne stacje ładowania: szybkie (DC) dla transportu, półszybkie dla turystów i osób, które chciałyby pozwiedzać okolice. Lub wpaść na giełdę samochodową przy stadionie.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]