Podczas sesji na Twitter Spaces Elon Musk, prezes Tesli, i Jim Farley, prezes Forda, zapowiedzieli współpracę obu przedsiębiorstw. Samochody marki Ford sprzedawane w Stanach Zjednoczonych będą mogły korzystać z sieci Superchargerów. Obecna generacja będzie musiała korzystać z przejściówki, nowa, dostępna od 2025 roku, zostanie wyposażona w port NACS opracowany przez Teslę.

Aktualizacja 2023/05/26, godz. 7.31: zaktualizowaliśmy tekst po komunikacie prasowym Forda. Teraz wszystko jest już jasne.

Superchargery dostępne dla Fordów

Komunikat wygłoszono w trakcie sesji online, podczas której obydwaj prezesi całkiem dobrze się bawili, więc momentami nie było jasne, czego konkretnie dotyczy zapowiedź. Elon Musk podkreślił, że był zaskoczony rozwiązaniami [czytaj: Typ 2, CCS], które zostały narzucone w Unii Europejskiej, gdy chodziło o ładowanie. Wyznał też, że w fabryce Tesli w Kalifornii (Stany Zjednoczone) jakość aut może być niższa w poniedziałek niż w piątek z racji trybu pracy, co jest dobrym świadectwem lekkiego bałaganu w ogłoszeniu.

Obecna generacja aut Forda przy korzystaniu z Superchagerów będzie musiała użyć przejściówki. Elon Musk oszacował jej koszt na kilkaset dolarów. W przyszłych elektrykach marki Ford będzie montował port NACS, „Tesli”, żeby nie używać żadnych adapterów.

Temat Tesli Roadster, spytał o to sam prezes Forda. Musk zażartował, że cieszy się i dziękuje wszystkim posiadaczom rezerwacji. Zapowiedział, że produkcja Tesli Roadster 2 powinna wystartować pod koniec 2024 roku, chociaż biznesowo to raczej zabawa, wisienka na zdobieniu tortu niż realny generator przychodów. Przy okazji szef Tesli przypomniał, że starego Roadstera można śledzić na żywo w Kosmosie.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4]