Według informacji podawanych przez portal Jelonka, już jesienią 2018 roku w Jeleniej Górze staną cztery stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ułatwią one zwiedzanie miasta i, mamy nadzieję, skuszą turystów do zatrzymania się w tej pięknej bazie wypadowej w polskie Karkonosze.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Jeleniej Górze

Stacje ładowania staną na ulicy Sygietyńskiego przy ZUS-ie, na placu Kardynała Wyszyńskiego, na Grodzkiej oraz na parkingu przy Parku Norweskim (Podgórzyńska). Przy rzutowaniu na mapę wygląda to mniej więcej tak, jak na ilustracji otwierającej artykuł. Turystów ucieszą szczególnie urządzenia ulokowane w centrum miasta oraz w Cieplicach.

> BackFly, czyli elektryczny statek powietrzny, który robi… WOW! [wideo]

Wszystkie punkty mają zostać uruchomione jesienią bieżącego roku przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów, będą to więc urządzenia obsługiwane przez miasto.

Trudno nie cieszyć się z tej decyzji, bo dziś (lipiec 2018) Jelenia Góra jest ładowarkową pustynią. Tymczasem mówimy o przyjemnym mieście, które jest idealnym punktem pośrednim w wycieczkach na Zamek Chojnik, w Rudawy Janowickie, do Szklarskiej Poręby czy Karpacza – o Cieplicach nie wspominając (patrz mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych):

Punkty ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu Jeleniej Góry. Kolor zielony oznacza niską moc (c) PlugShare

Płaskorzeźba na jednym z grobowców na jeleniogórskim cmentarzu

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]