Na forum GoingElectric pojawiło się zdjęcie europejskiego Superchargera Tesli z dwoma kablami: jeden miał klasyczną wtyczkę Type 2 (Mennekes), drugi posiadał złącze CCS Combo 2, które pasuje m.in. do Tesla Model 3. Trzeba przyznać, że urządzeniu nieco ubyło wcześniejszej elegancji.

CCS w ładowarce Tesla Supercharger już w Holandii

Zdjęcie zrobiono przy hotelu Corendon Village ulokowanego przy Schipholweg  w Badhoevedorp (Holandia). Widać na nim Supercharger Tesli z dwoma kablami: „normalnym” oraz drugim, zakończonym wtyczką CCS. Pierwszy kabel fizycznie pasuje do wszystkich samochodów Tesli (Model S, 3, X), natomiast ten z CCS Combo 2 włożymy tylko do Tesla Model 3.

Z bliska dwa kable wyglądają niezbyt elegancko, ale niektórzy twierdzą, że z daleka trudno zauważyć różnicę. Nie wiadomo na razie, czy możliwe będzie korzystanie z dwóch kabli jednocześnie. Wydaje się natomiast wysoce prawdopodobne, że Tesla Model 3 bez problemu naładuje się z Superchargera wyposażonego wyłącznie w kabel z wtyczką Type 2 (Mennekes).

> Elektryczny VW ID. Neo do zamówienia od I połowy 2019!

Niewykluczone, że w przyszłości z Superchargerów Tesli będą mogły korzystać także inne samochody z gniazdami CCS Combo 2. Tutaj wszystko zależy jednak od decyzji producentów, w tym Elona Muska.

 

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]