Youtuber Bjorn Nyland wychwycił cenę nowej przejściówki Type 2/Mennekes-CCS dla Tesli S i X. Ma on kosztować 170 euro (równowartość około 730 złotych) i działać z wszystkimi Modelami S i X wyprodukowanymi po 1 maja 2019 roku. A co z samochodami wyprodukowanymi wcześniej?

Adapter CCS/Type 2 dla Tesli Model S i X

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Teslę, adaptery będą działały poprawnie z wszystkimi samochodami wyprodukowanymi od 1 maja 2019 roku. Czyli dostarczonymi do Europy najwcześniej w połowie czerwca 2019 roku, jeśli wziąć pod uwagę załadunek i podróż po oceanie.

> Nowy update 2019.16 trafi do właścicieli Tesli. W nim: opcja natychmiastowego pobierania aktualizacji

Przejściówka pozwoli na ładowanie Tesli Model S i X (gniazda Type 2) na Superchargerach wyposażonych w przewody z wtyczką CCS oraz na wszystkich innych stacjach ładowania samochodów elektrycznych na których znajdują się ładowarki z kablami CCS. Adapter ma obsłużyć moc ładowania do 120 kW. Wyższe szybkości ładowania mogą zostać udostępnione z czasem.

Samochody wyprodukowane przed 1 maja 2019 roku wymagają dodatkowej korekty wykonywanej w warsztacie Tesli. Będzie można ją przeprowadzić od 1 czerwca 2019 roku, jej koszt to 500 euro (około 2,1 tysiąca złotych), wliczając w to już cenę adaptera.

Cały film tutaj:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]