Grupa PGE pochwaliła się, że PGE Nowa Energia uruchomiła kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Tym razem są to trzy słupki ładowania prądem przemiennym (AC) 2x 22 kW oraz jedna normalna stacja ładowania AC/DC. W pilotażowym okresie korzystanie z urządzeń jest darmowe.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych PGE Nowa Energia

Nowe punkty ładowania uruchomiono w (źródło):

  • Rzeszowie (Słowackiego 18, PlugShare TUTAJ),
  • Wambierzycach (Noworudzka 9, PlugShare TUTAJ) i pobliskim Radkowie (Zacisze 8, PlugShare TUTAJ),
  • Bolkowie (Szpitalna 16, PlugShare TUTAJ).

O ile Rzeszowa nie trzeba nikomu przedstawiać, o tyle Wambierzyce i Radków wypada. Wambierzyce (gmina Radków) to popularny na Dolnym Śląsku ośrodek pielgrzymkowy. Dzisiejszy kościół stoi bowiem na terenie kaplicy, która upamiętniała XII-wieczny cud, ukazanie się Matki Boskiej. Na terenie miejscowości jest też kalwaria i liczne kapliczki, więc dodatkowe słupki ładowania z pewnością przysłużą się pielgrzymom i turystom.

Bolków z kolei to urokliwe miasteczko z górującym nad nim zamkiem, w którym w wakacje odbywa się festiwal rocka gotyckiego, Castle Party.

> TEST: Porsche Taycan 4S a Tesla Model S „Raven” Performance przy 120 km/h na autostradzie [wideo]

Bolków, Wambierzyce i Radków oferują wyłącznie ładowanie prądem przemiennym (AC). W Rzeszowie natomiast przybyła kolejna stacja uniwersalna, pozwalająca zarówno na ładowanie z normalną szybkością przez CCS i Chademo (DC, do 50 kW), jak też na ładowanie półszybkie przez wtyk Typu 2 (AC, do 22 kW).

Wszystkie punkty ładowania dostępne są na razie nieodpłatnie. Jak informuje operator, są one zasilane w 100 procent energią z OZE.

> ŁÓDŹ wzbogaciła się o nową stację ładowania PGE Nowa Energia. Prąd z węgla? Absolutnie nie

Zdjęcie otwierające: Nissan Leaf przy słupku ładowania (c) Grupa PGE

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]