W październiku 2019 roku osiągnęliśmy poziom paruset tysięcy Czytelników, który w skali kraju jest już całkiem niezłą próbą. W przeciwieństwie do innych mediów motoryzacyjnych piszemy niemal wyłącznie o elektrykach, a więc przychodzą do nas Czytelnicy zainteresowani tematem aut elektrycznych oraz tematami pobliskimi, jak stacje ładowania. Postanowiliśmy się odsłonić.

Lokalizacje Czytelników www.elektrowoz.pl

Otrzymujemy bardzo dużo zapytań, czy naszym zdaniem warto uruchomić stację ładowania w tej albo innej lokalizacji. Usiłujemy odpowiadać na te pytania bazując na zdrowym rozsądku, opracowaniach z innych krajów (dzięki, Panie Jacku!) i własnych doświadczeniach plus jakichś tam próbach oceny kierunku, w którym zmierza rynek.

Właśnie uświadomiliśmy sobie, że siedzimy na danych, które mogą być tutaj pomocne. Niechże więc się nie marnują.

Oto województwa, z których pochodzą nasi Czytelnicy (okres: październik 2019), a więc osoby zainteresowane samochodami elektrycznymi lub po prostu nimi jeżdżące. Im intensywniejszy kolor, tym jest ich więcej. Zwróćcie uwagę, jak słabe jest województwo łódzkie czy opolskie, a jak dobrze wypadają województwa z prężnymi ośrodkami gospodarczymi:

A oto ta sama mapa, ale z rozbiciem na miasta:

Powyższe dane z pewnością należy uzupełnić odpytaniem bazy CEPiK o liczbę aut elektrycznych w poszczególnych województwach czy sprawdzeniem, gdzie mają w Polsce powstawać kolejne stacje ładowania. Tę wiedzę warto uzupełnić informacjami o lokalizacjach dużych carsharingów z elektrykami (Wrocław, Warszawa), ale jakiś zrąb jest.

Mam nadzieję, że te dane Wam się przydadzą i przysłużą się wzrostowi liczby aut elektrycznych w kraju.

> Pojemność baterii całkowita a użyteczna – o co w tym chodzi? [ODPOWIADAMY]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.3]