Site icon SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – www.elektrowoz.pl

Ekoenergetyka-Polska dostarczy kilkaset stacji ładowania Ionity. Wielki sukces polskiej firmy, brawo! [akt.]

Ekoenergetyka-Polska pochwaliła się, że dostarczy operatorowi Ionity kilkaset stacji ładowania, w domyśle: ultraszybkich ładowarek działających z mocą do 350 kW. Urządzenia mają być częścią planu, w ramach którego do końca 2025 roku Ionity chce mieć w sumie 7 000 punktów ładowania w całej Europie. Sprzęt ma być instalowany w Europie Wschodniej, w tym także na jej północnych i południowych rubieżach.

Aktualizacja 2022/03/02, godz. 12.23: dodaliśmy wzmiankę o czasie dostawy i kształcie urządzeń.

Ionity ze stacjami ładowania Made in Poland

Ładowarki Ekoenergetyki będą obecne w Polsce oraz w Finlandii, Estonii, na Łotwie, Litwie, Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Obsługa tego pasa północ-południe to zapewne decyzja strategiczna, dzięki której dostawca będzie mógł serwisować sprzęt na miejscu. Dotychczas towarem eksportowym Ekoenergetyki były przede wszystkim ładowarki autobusów, bo urządzenia przeznaczone dla aut osobowych pojawiały się wyłącznie w Polsce.

Dostawa urządzeń dla Ionity ma ruszyć w grudniu 2022 roku. W Ekoenergetyce uzyskaliśmy informację, że rozmowy na temat kształtu ładowarek jeszcze się toczą (porównaj z wizualizacją urządzenia Nevron).

Do 2025 roku Ionity planuje uruchomić w sumie 7 000 punktów ładowania, co przekłada się na około 1 000-1 200 placówek zamiast obecnych obecnych 407 [stan na 2022/03/02]. Operator chce być obecny nie tylko przy autostradach, ale też przy ruchliwych trasach innych niż autostrady oraz na obrzeżach miast. Firma mówi o miejscach, w których „baterie będą mogli naładować ludzie”, co sugeruje łączenie stacji ładowania z centrami usługowymi.

W Polsce Ionity obsługuje dziś północną część autostrady A1 (od Strykowa w górę), będzie też obecne w zachodniej części A2 i A4. Nieoficjalnie mówi się, że firma mocniej zaznaczy swoją obecność na A4 oraz przesunie się na południe na A1, by stworzyć siatkę stacji ładowania łączącą ze sobą granicę, Poznań, Łódź/Stryków (jako węzeł), Warszawę, Trójmiasto, Wrocław, GOP i Kraków.

Zdjęcie otwierające: stacja ładowania Nevron Ekoenergetyki (c) Ekoenergetyka-Polska

Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Exit mobile version