Greenway Infrastructure Poland poinformowało w styczniu 2018 roku o problemach ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych wyposażonymi w urządzenia Efacec. Potrafiły się one zawieszać podczas ładowania i nie pomagały nawet zdalne restarty. Przyczynę kłopotów zdiagnozowano, a problem niemal wyeliminowano.

Niestabilne ładowarki Efacec – problem rozwiązany

5 marca 2018 roku Greenway Infrastructure Poland poinformował, że firmie Efacec udało się zdiagnozować problem. Wymieniono karty z oprogramowaniem urządzenia oraz zmieniono albo ponownie skonfigurowano routery. W efekcie stacje ładowania zaczęły działać poprawnie.

Proces aktualizacji ładowarek rozciągnął się na miniony tydzień, ale kolejne urządzenia na mapie z ciemnoszarych (problematycznych) stawały się zielone (dostępne i aktywne). Zgodnie ze stanem na 11 marca 2018 roku (dziś), problemy mogą sprawiać już tylko urządzenia w Poznaniu (Factory Poznań), Łomży (Galeria Veneda) i Gorzowie Wielkopolskim (Galeria Manhattan). Ten rozkład prac sugeruje, że ładowarki w Gorzowie i Łomży są znacznie rzadziej używane niż pozostałe, dlatego ich naprawienie pozostawiono na koniec.

A kiedy Greenway Infrastructure Poland opublikuje cennik? Firma zapowiedziała, że do 7 maja ładowanie na pewno będzie darmowe.

> Cennik Greenway: stawka od 2 zł za 1 kilowatogodzinę? [WysokieNapiecie.pl]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]