Dostawca energii E.on chce do 2020 roku postawić w Europie 10 tysięcy punktów ładowania. Firma już teraz uruchamia na terenie kontynentu ładowarki prądu stałego (DC) o mocy 150 kW (z możliwością aktualizacji do 350 kW), nie wiadomo jednak, czy nowe punkty będą miały podobną moc. Można się spodziewać, że będą to raczej słupki prądu przemiennego (AC) o mocy maksymalnie 22 kW.

Dostawcy ładowania w Europie

Mnożą się operatorzy punktów ładowania w Europie. Ładowarki zarządzane są zarówno przez prywatne firmy, specjalnie do tego celu powołane konsorcja, samorządy czy też firmy energetyczne. E.on należy do tej ostatniej kategorii, to znajdujący się w rękach prywatnych międzynarodowy dostawca energii elektrycznej.

> BMW, Daimler, Ford i Volkswagen zbudują w Europie sieć ładowania IONITY

W ramach kampanii „Wolność jest Elektryczna” E.on zapowiada rozbudowę sieci stacji ładowania do 10 tysięcy punktów na terenie całej Europy. Firma deklaruje mocne wsparcie dla producentów (i entuzjastów) elektromobilności oraz chce przyspieszyć przejście na nowe technologie napędzania pojazdów.

Aby wypromować nową kampanię, wyprodukowano spot wideo, w którym biorą udział wyłącznie pojazdy elektryczne. Warto go obejrzeć.

Wolność jest Elektryczna / Freedom is Electric – WIDEO:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Dlaczego samochody elektryczne są lepsze – SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.6]