Brytyjski dostawca energii, OVO Energy, wprowadza na rynek domową stację ładowania samochodów elektrycznych z obsługą technologii V2G. Podłączony do niej samochód będzie mógł się albo ładować, albo oddawać energię z powrotem do sieci.

Domowa ładowarka samochodu elektrycznego V2G od Ovo Energy

Samochody wyposażone w port ładowania CHAdeMO mogą być wykorzystywane w roli dawców energii. To znaczy, że znajdujące się w nich baterie mogą zostać wykorzystane do zasilania domowych sprzętów (lub sieci elektroenergetycznej) dzięki technologii Vehicle-To-Grid, V2G.

Nissan chwalił się, że opcja dostępna jest w każdym nowym Leafie (2018), ale w rzeczywistości potrzebne było jeszcze jedno urządzenie – ładowarka, która obsłuży przepływ energii do sieci, w „niewłaściwym” kierunku.

Ovo Energy właśnie wprowadza taki produkt. Stacja ładowania działa w sposób inteligentny: uzupełni energię, gdy stawki będą niższe, a odbierze ją w czasie szczytu. Oczywiście na tę ostatnią operację zgodę musi wyrazić właściciel auta.

Ceny urządzenia nie podano, a cała operacja ma formę pilotażowych testów. Aby samochód zarobił na siebie, powinien być podłączony do stacji między 16 a 19 wieczorem, żeby móc oddawać energię do sieci w godzinach szczytu.

Warto poczytać: tutaj

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.7]