29 sierpnia 2013 roku Tesla oddała do użytku pierwsze sześć Superchargerów na terenie Europy. Uruchomiono je w Norwegii. Z okazji okrągłej dziesiątej rocznicy tego wydarzenia ładowanie na Superchargerach jest dziś darmowe między godziną 9 rano a północą. Dotyczy to również tych lokalizacji, które udostępniono posiadaczom aut innych marek. 

Bezpłatne ładowanie na Superchargerach, czyli jak zrobić zamieszanie

Promocję zauważył Pan Daniel na Forum Elektrowozu, zasygnalizowali ją nam również inni Czytelnicy (dzięki!). Przyczynę ujawniono o godzinie 9 rano na Iksie. Jak chwali się operator, Tesla ma dziś w Europie ponad 960 lokalizacji ze swoimi stacjami ładowania, które obsługiwane są w całości przez energię odnawialną i działają z niezawodnością 99,98 procent.

W Polsce największym problemem jest stosunkowo rzadka sieć Superchargerów, dlatego warto pamiętać, że Tesla regularnie udostępnia ankietę, w której pyta o nowe lokalizacje. Poprzednią edycję zabawy na świecie wygrało Radomsko, w nowej (TUTAJ) do walki wzięła się Rumunia i Węgry, pierwsza polska lokalizacja znajduje się dopiero na 38. miejscu w Europie. Jest to Ostróda.

Superchargery obsługują dziś moce ładowania do 250 kW, ale na świecie zaczynają się pojawić urządzenia 4. generacji (v4), które powinny rozpędzać się do wyższych mocy oraz, co najważniejsze, obsługiwać auta wykorzystujące architekturę 800 V. Mają one czytniki kart i niewielkie ekrany, dzięki czemu powinny obsłużyć płatności z poziomu ładowarek.

Ważny komentarz dodał Pan EV polo:

Dodam przy okazji gratisu że z wersja 2023.26.8 wyjaśniło się jak Tesla obniżyła ceny na SuC. Teraz płacimy za brutto i mamy 2 odczyty, prąd pobrany przez baterie I prad wydany ze stacji. Kiedyś płaciliśmy za ten niższy teraz za ten wyzszy parametr.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]