Przy Elektrowni Turów uruchomiono pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych. Wyposażono ją w szybką ładowarkę Garo QC 45 ze złączami CCS (50 kW), Chademo (50 kW) i Type 2 (22 kW) oraz słupek ładowania Garo LS-4 o mocy 22 kW z dwoma gniazdami Type 2.

Nowa stacja ładowania w worku turoszowskim

Nowa stacja ładowania znajduje się przy PGE GiEK Elektrownia Turów, przy ulicy Młodych Energetyków 12 (źródło, PlugShare TUTAJ). Lokalizacja pozwala zarówno na szybkie ładowanie z mocą do 50 kW, jak i na wolniejsze uzupełnianie energii przez złącze Type 2 (22 kW na słupek). Inne pobliskie szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych znajdują się w Libercu (Czechy) i Zgorzelcu.

Operatorem stacji ładowania jest PGE Nowa Energia, która już dziś posiada 50 punktów ładowania w 14 miastach w Polsce, a w lipcu i sierpniu uruchomiła stacje w Lublinie, Jeleniej Górze i Szczytnej (Dolny Śląsk). Aktualnie korzystanie z urządzeń jest darmowe. Nieoficjalnie mówi się, że cennik pojawi się po udostępnieniu nowej aplikacji lub rozszerzeniu możliwości obecnej PGEMobility.pl w drugiej połowie 2019 roku lub na początku roku 2020.

> WROCŁAW z nową stacją ładowania. Stanęła przy Dworcu Głównym, należy do PKP [aktualizacja]

Zdjęcie otwierające: (c) PGE GiEK

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]