Jak donosi portal Belchatow.pl, w styczniu 2019 roku na parkingu śródmiejskim stanie pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Operatorem urządzeń będzie państwowa spółka PGE Nowa Energia, która poczyna sobie na tym rynku coraz śmielej.

Bełchatów też lubi samochody elektryczne

Parking śródmiejski w Bełchatowie zlokalizowany jest przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (Kościuszki 9). Po zakończeniu remontu ma oferować 98 miejsc parkingowych, w tym dwa stanowiska z ładowarkami oferującymi prąd przemienny (AC) i stały (DC). Ładowanie ma być darmowe do jesieni 2019 roku, a terminal płatniczy pojawi się na stacji na przełomie września i października przyszłego roku (źródło).

Operatorem stacji jest PGE Nowa Energia, która niedawno uruchomiła szybką ładowarkę w Warszawie, a oprócz tego dysponuje lub zaraz będzie dysponować stacjami ładowania w Siedlcach, Rzeszowie, Łodzi, Krynicy-Zdroju i Lądku-Zdroju. Według niedawnych deklaracji, firma chciałaby dysponować kilkudziesięcioma punktami ładowania do końca 2018 roku.

Na zdjęciu: Biblioteka Publiczna w Bełchatowie przed remontem parkingu (c) Google Maps

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]