Ionity przywróciło abonament Ionity Passport, który znikł ze stron operatora pod koniec 2022 roku. Wygląda na to, że firma nastawia się na bezpośrednią konkurencję z Superchargerami Tesli, bo stawki u obu operatorów są porównywalne (choć na Ionity nadal jest drożej). Od wtorku, 6 czerwca, dnia, w którym wystartują serwery Diablo IV ( 😉 ), będzie można kupić również nowy Ionity Passport. 

Ionity Passport 2023 a starsza usługa

Nowy cennik Ionity Passport (źródło; Ionity Direct to stawka bez abonamentu i zobowiązań):

  • stawka za energię: 1,5 zł/kWh -> 2,56 zł/kWh (+70,7 procent),
  • abonament miesięczny: 79 -> 56,99 zł (-27,7 procent),
  • minimalny okres obowiązywania: 12 miesięcy -> brak.

Stawki za Ionity Passport i Ionity Direct. Ten drugi to opłata bezpośrednio za energię bez abonamentu

Dla porównania przykładowy cennik Superchargerów dla właścicieli aut innych marek (stawki za energię są zależne od lokalizacji i pory doby):

  • brak abonamentu,
  • 0,55-0,6 euro/kWh, równowartość 2,48-2,71 zł/kWh,
  • ALBO abonament 12,99 euro miesięcznie, równowartość 58,65 zł,
  • I DZIĘKI NIEMU 0,41-0,45 euro/kWh, równowartość 1,85-2,03 zł/kWh.

A zatem na Superchargerach będzie taniej, o ile w danym miejscu Tesla zdecydowała się na udostępnienie ich samochodom innych marek. Ale Superchargery działają wyłącznie z napięciami w okolicy 400 woltów, dlatego pełni możliwości swoich aut nie wykorzystają kierowcy Porsche Taycan, Audi e-tron GT, Kii EV6/EV9 czy Hyundaiów Ioniqów 5/6. W dodatku – jak informują nasi Czytelnicy – lokalizacje Superchargerów bywają gorsze niż umiejscowienie stacji Ionity, które budowane są w bezpośredniej bliskości dróg szybkiego ruchu.

Na terenie Polski mamy dziś 10 stacji ładowania Ionity, nie obrazilibyśmy się za jeszcze co najmniej jedną-dwie na wysokości Radomska oraz między Słupskiem a Koszalinem.

Stacje Ionity na terenie Polski. Niektóre nie są widoczne ze względu na pinezki ulokowane zbyt blisko siebie, tj. po obu stronach drogi (A4, A1, A2) (c) Ionity

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.5]