Na Otomoto właśnie pojawił się nowy Hyundai Kona Electric 39,2 kWh oferowany przez autoryzowanego dealera z Gdańska – firmę Margo. Samochód oferowany jest w cenie 157,6 tysiąca złotych, czyli taniej niż wynosi jego cena katalogowa, która rozpoczyna się od 165 900 złotych.

Nowy Hyundai Kona Electric 39 kWh na Otomoto

Opisywany przez nas samochód dostępny jest TUTAJ.

Widoczne w ogłoszeniu auto sprawia wrażenie przynęty, ponieważ nie ma w nim żadnego prawdziwego zdjęcia samochodu, jest natomiast ilustracja z konfiguratora. Dobrze jednak, że takie oferty-przynęty się pojawiają – bo sugerują, że Kona Electric wkrótce trafi do dystrybucji.

> Volkswagen e-Golf na Otomoto od Ster Radom – ależ trzyma cenę!

Oferowany przez autoryzowanego dealera Margo z Gdańska samochód to edycja z mniejszą baterią 39,2 kWh, silnikiem o mocy 136 KM i realnym zasięgiem wynoszącym 240-260 kilometrów. Pojazd należy do segmentu B-SUV, dlatego należy traktować go jako alternatywę do Nissana Leafa (segment C) tylko wtedy, gdy mamy małe dzieci albo nie mamy ich wcale.

Cena Kony Electric od Margo wynosi 157 605 złotego i „uwzględnia rabat dla grup zawodowych lub dla firm korzystających z finansowania Hyundai Finance.” Cena katalogowa to 165 900 zł. Obie kwoty różnią się o dokładnie 5 procent, czyli cena katalogowa została pomniejszona o więcej niż tylko wartość akcyzy (3,1 procent), która na samochody elektryczne już nie obowiązuje. Warto zwrócić uwagę, że kwota jest niższa niż cena Hyundaia Ioniq Electric (2019):

Oferowany przez Margo Hyundai Kona Electric wygląda na standardowo wyposażony. Są podgrzewane fotele, jest podgrzewana kierownica, kamera cofania czy tylne czujniki parkowania. Są nawet światła (dzienne, mijania, drogowe) wykonane w technologii LED.

Z najważniejszych braków należy wymienić nieobecność pompy ciepła, która pozwala na osiąganie lepszych zasięgów przy temperaturach od około 10 stopni Celsjusza w dół.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]