WARSZAWA. Dokładnie w południe 18 października w Warszawie mogą zostać zablokowane ulice. Będzie to protest taksówkarzy, którzy chcą „bardzo skrupulatnie przestrzegać przepisów”, żeby zasygnalizować, że nie życzą sobie w mieście przewozów osobowych prowadzonych bez licencji.

Warszawa: protest taksówkarzy 18 października

Według oświadczenia taksówkarzy, kolumna protestujących ma wyruszyć o 12.00 spod Cmentarza Północnego. Kierowcy chcą przejechać obok „siedzib urzędów i komend policji”, co oznacza, że zablokowaniu może ulec Plac Bankowy, Marszałkowska, okolice Centrum i Dworca Centralnego oraz ulica Chałubińskiego, gdzie znajduje się siedziba Ministerstwa Infrastruktury. Niestety, dokładna trasa przejazdu nie jest znana, ale gdyby taksówkarze się rozdzielili, ucierpi też Wisłostrada, co może przełożyć się na zablokowanie obwodnicy – drogi S8.

> Ceny prądu 2019 w Polsce

Tego dnia każdy rodzaj transportu drogowego może zostać spowolniony. Dlatego zachęcamy do przesiadki na skutery (np. Blinkee), hulajnogi, rowery albo do tramwajów i kolejek miejskich. Podczas poprzedniego protestu utrudnienia trwały ponad trzy godziny i objęły sporą część miasta – tym razem może być podobnie.

Na ilustracji: protest taksówkarzy w Warszawie 18.10. Samochody będą poruszały się w kierunku wyznaczonym strzałką. Zablokowaniem zagrożone są wszystkie przecięte strzałką ulice – oraz te położone na linii strzałki na południe od napisu „Warszawa”.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]