Obwodnica Marek to fragment drogi S8 i ważne przedłużenie obwodnicy Warszawy w kierunku Białegostoku, która omija odcinek Marek najeżony sygnalizatorami świetlnymi. Miała zostać oddana w lipcu 2017 roku, ale wykonawca robił co mógł, żeby przeciągnąć terminy. 14 grudnia był ostatnim dniem w tym roku, gdy obwodnica mogła zostać udostępniona do ruchu. Nie udało się.

Obwodnica Marek – kiedy otwarcie?

Według oświadczenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca złożył wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie obwodnicy Marek. Teraz Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego musi dokonać inspekcji drogi, a następnie zlecić jej ewentualne korekty.

> WARSZAWA. Obwodnica Marek OTWARTA [aktualizacja]

Ale wykonawca mógł już rozpocząć przerwę zimową: od 15 grudnia do 15 marca nie musi robić niczego i będzie to zgodne z prawem. Czy zdecyduje się na wprowadzanie poprawek zależy wyłącznie od jego dobrej woli.

Przedłużające się prace nad ostatnim odcinkiem obwodnicy Marek spowodowały, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zagroziło wykonawcy zerwaniem kontraktu. Jednak nawet to go nie przeraziło. Kontraktu ostatecznie nie zerwano, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonuje odbioru kolejnych fragmentów obwodnicy, a wykonawca… trudno powiedzieć.

Finalny kształt obwodnicy Marek:

> DEKRA: Samochody elektryczne są tańsze niż spalinowe nawet BEZ DOPŁAT

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Drogi w Polsce – niektóre rosną bardzo szybko:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]