Jak donosi TVN Warszawa, wykonawca uzupełnia dokumenty w sprawie obwodnicy Marek. Z kolei burmistrz Marek, Jacek Orych, napisał na Facebooku, że przejazd zostanie otwarty w nocy z piątku na sobotę, 22/23 grudnia 2017 roku. I tak się stało, obwodnica została otwarta.

Droga S8 Warszawa – Białystok

Obwodnica Marek to fragment drogi S8 Warszawa – Białystok, która pozwala na ominięcie miasta Marki. Dzięki niej ruch na trasie z- i do stolicy powinien się znacząco upłynnić, a wyjazd z miasta skróci się o 10-30 minut.

Otwarcie obwodnicy ma nastąpić już w nocy z piątku na sobotę (22/23. 12), ale kierowcy muszą pamiętać, że nie wszystkie węzły zostaną od razu udostępnione. Całkowicie zamknięte będą węzły Wołomin i Kobyłka, a skorzystanie z węzła Marki będzie wymagało zmiany pasa ruchu już na węźle Głębocka (patrz: mapa na górze)

> BMW iX3 [FOTO] – tak będzie wyglądał elektryczny crossover BMW?!

Burmistrz Marek podkreśla, że otwarcie tego odcinka drogi wymaga inicjatywy ze strony wykonawcy. Teoretycznie między 15 grudnia a 15 marca trwa okres przerwy zimowej, więc wykonawca nie musi niczego robić. Mimo to firma „uzupełnia dokumenty” i oznakowania, więc wiele wskazuje na to, że przed Wigilią obwodnica jednak ruszy.

Aktualizacja z dnia 23.12.2017

W nocy z 22 na 23 grudnia 2017 roku Obwodnica Marek została oddana do ruchu. Aby nią przejechać, kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki, a ignorować podpowiedzi nawigacji GPS.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Najnowsza wersja Ustawy o elektromobilności do pobrania:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.8]