Fragment drogi S11 Koszalin – Szczecinek na odcinku Koszalin – Bobolice ma być gotowy do 2023 roku. Nie jest jeszcze znany termin oddania pozostałego odcinka S11 Bobolice – Szczecinek.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przedstawiłem w Koszalinie plan i daty dotyczące budowy infrastruktury drogowej w północno-zachodniej części Polski. Podano ważną datę dla mieszkańców Koszalina – droga S11 z Koszalina do Bobolic zostanie oddana w 2023 roku.

> A2 Warszawa – Mińsk Maz. i węzeł Lubelska na S17 czynne od 2020 r. [MAPA]

Odcinek S11 Koszalin – Poznań ma stanowić element większej siatki dróg szybkiego ruchu w tej części kraju. Kierowcy z czasem otrzymają również do dyspozycji S6 Koszalin – Kołobrzeg – Szczecin, S3 Szczecin – Świnoujście, S10 Szczecin – Poznań.

Inwestycje drogowe w województwie zachodniopomorskim z planowanymi (czerwone, zielone) i obecnymi (żółte) przebiegami dróg ekspresowych, (c) MIB

Skąd się biorą numery dróg?

Przy tej okazji warto przypomnieć ciekawostkę, która może się przydać podczas podróży po Polsce. Otóż najmniejsze numery dróg (A4, A2, S7, S11) są różne w zależności od przebiegu.

  • jeśli droga biegnie przez Polskę raczej poziomo (równoleżnikowo), otrzymuje numer parzysty, np. A2, A4, S10
  • jeśli natomiast droga biegnie przez Polskę raczej pionowo (południkowo), otrzymuje numer nieparzysty, np. S11, S3.

Zasada dotyczy dróg stanowiących podstawową siatkę infrastrukturalną w Polsce.

Źródło: Minister Andrzej Adamczyk o inwestycjach na Pomorzu Zachodnim i Środkowym

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]