Na forum Goingelectric pojawiły się zdjęcia Mercedesa EQC wykonane przy ładowarce obsługującej moc do 175 kW. Z prezentowanych na wyświetlaczu informacji wynika, że auto obsługuje szybkość ładowania wynoszącą co najmniej 125-130 kW.

Ładowanie Mercedesa EQC – pierwsze zdjęcia

Podłączony do ładowarki samochód pobrał 6,29 kWh energii w 2 minuty i 52 sekundy. Na podstawie tych danych łatwo obliczyć, że moc ładowania wynosi 131,7 kW, czyli – po uwzględnieniu strat – około 125-130 kW na poziomie baterii samochodu:

Samochód wpięty jest z użyciem gniazda CCS Combo 2, ale, co ciekawe, w tej ładowarce również Chademo obsługuje do 175 kW. Urządzenie jest więc zgodne ze specyfikacją Chademo 1.2, a niewykluczone, że Chademo 2.0.

Na forum pojawiły się też inne fotografie samochodu (źródło). Do najciekawszych ujęć należy to, na którym widać wnętrze Mercedesa EQC. Jest ono co prawda zamaskowane, ale na tunelu środkowym rzucają się w oczy dwa elementy: pierwszy z nich stanowi para „grzybków” bezpieczeństwa (czerwone przyciski z żółtymi obudowami), które służą zapewne do odłączania systemów samochodu od baterii.

Drugi to płaska powierzchnia będąca prawdopodobnie płytką dotykową – widać na niej bowiem przyciski Wstecz i Ekran startowy (Home):

Premiera samochodu ma miejsce we wtorek, 4 września 2018 roku. Wtedy też poznamy szczegóły i dane techniczne auta.

Zdjęcia: (c) MitmRadldo / Goingelectric.de

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]