Kilka dni temu gruchnęła wieść, że z pracy w Tesli zrezygnował główny księgowy, który zatrudnił się zaledwie miesiąc wcześniej. Dziś Elon Musk informuje o awansach w firmie, przypomina o dobrych wynikach producenta oraz każe ignorować media.

Odejście głównego księgowego i szefa HR

Nowy główny księgowy Tesli zrezygnował z pracy 4 września, po zaledwie miesiącu pracy. Stwierdził, że poziom skupienia na firmie zmusił go do przemyślenia swojej przyszłości. Zaznaczył też, że nie miał żadnych wątpliwości dotyczących Tesli i jej sprawozdawczości finansowej.

> Elektryczny Mercedes EQC: CENA od 320 tysięcy, zasięg jednak 350-390 kilometrów?

Niedługo później okazało się, że z urlopu nie wróci do Tesli również szefowa działu zasobów ludzkich, Gabrielle Toledano (źródło). Dwa odejścia w tak krótkim czasie spowodowały spadek ceny obligacji Tesli do poziomu 85 dolarów przy wartości 100 dolarów. Drugie z tych odejść wiąże się z faktem, że Elon Musk zapalił marihuanę i wypił whisky na wizji w internetowym programie rozrywkowym (posiadanie marihuany jest legalne w Kalifornii).

Awanse w firmie, ignorowanie mediów i tajemnicze zapowiedzi

Teraz Electrek dotarł do wewnętrznego maila Elona Muska (źródło), w którym uspokaja pracowników (źródło). Twierdzi, że firma właśnie produkuje i dostarcza „ponad dwa razy więcej” samochodów niż w poprzednim kwartale. Osiągnięto już ponoć wyniki lepsze niż dotychczasowy lider rankingu na najszybszy wzrost sprzedaży w historii – Model 3 miał wyprzedzić samego Forda T!

> Jaki dystans można pokonać za 10 złotych? Samochodem spalinowym: 30-40 km, elektrycznym – nawet 150 km!

Elon Musk ogłosił też awanse: prezesem działu Automotive i bezpośrednim podwładnym Muska został Jerome Guillen. Guillen był w przeszłości pierwszym Menedżerem ds. Programu „Tesla Model S”, stworzył linię produkcyjną Tesla Model 3 w ciągu tygodni, był zaangażowany w rozwój ciągników siodłowych zarówno w Tesli (Semi), jak i w Daimlerze.

Kilka lat temu mówiono o nim nawet, że stanowi jeden z głównych filarów i przyczynków do sukcesu Tesli – nazwisko jest więc warte zapamiętania:

Jerome Guillen (c) Jerome Guillen / LinkedIn

Awanse przyznano również kilku innych menedżerów, każdy z imponującym dorobkiem zawodowym w Tesli i poza nią (Apple, PepsiCo, Virgin America itd.).

> POLSKA. 35 samochodów elektrycznych zarejestrowanych w sierpniu kontra 62 TYSIĄCE wszystkich

Jednocześnie jeden z najważniejszych komunikatów do pracowników został lekko ukryty jako zwrot rzucony niby mimochodem. Elon Musk zapowiedział, że „Przez pewien czas w mediach będzie głośno o firmie” i zasugerował, by ignorować ten szum. Przypomniał też, że firma rozwija Model Y, Tesla (pickup) Truck, Tesla Semi i Tesla Roadster 2 – ale to nie są jedyne projekty, nad którymi producent się skupia.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]