Wystartowała druga część konkursu na Polski Samochód Elektryczny! Tym razem do „udziału w negocjacjach” zaproszeni zostali tylko profesjonaliści, czyli firmy o wystarczającej mocy wytwórczej. Celem drugiej części konkursu jest stworzenie dokumentacji i jeżdżącego prototypu auta.

Konkurs na Polski Samochód Elektryczny – II faza

ElectroMobility Poland zaprasza do udziału w konkursie zespoły, które mają kompetencje konstrukcyjno-inżynierskie oraz są przygotowane na wdrożenie produkcji osobowego samochodu elektrycznego. A zatem, zgodnie z pierwotnymi założeniami, do konkursu zaproszone są wyłącznie firmy posiadające odpowiednie zaplecze.

> Nissan Leaf: jak sprawdzić, czy bateria jest zużyta? [ODPOWIADAMY]

Deklaracje dotyczące chęci udziału w projekcie można zgłaszać do 20 grudnia na adres [email protected], natomiast samo zgłoszenie musi być przesłane przed 29 grudnia. Ocena zgłoszeń nastąpi w styczniu 2018 roku. W lutym 2018 roku wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikują się do dalszej współpracy, otrzymają umowy dotyczące kolejnych etapów prac.

Pierwsze dwa etapy drugiej fazy konkursu na Polski Samochód Elektryczny. Cała II faza ma się składać z czterech etapów (c) ElectroMobility Poland

Docelowo ElectroMobility Poland chce uzyskać prototyp pojazdu kategorii L7e (quad) lub M1 (samochód osobowy lub van) – ale to raczej nie wcześniej niż w 2019 roku.

Grupa PRF inwestorem ElectroMobility Poland?

Tymczasem na Twitterze pojawiła się ciekawa sugestia, że ElectroMobility Poland mogłoby uzyskać sojusznika w Polskim Funduszu Rozwoju, który mógłby zainwestować w prace nad samochodem.

Ale prezes PFR nie wyklucza też opcji, w której nie czeka na wyniki konkursu na Polski Samochód Elektryczny, lecz zawiązuje strategiczną współpracę ze światowym koncernem motoryzacyjnym – i w ten sposób dostarczy na polski rynek samochody elektryczne.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Dodatkowe informacje: ElectroMobility Poland

Polski samochód elektryczny na licencji Tata Motors mógłby wyglądać tak:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]