Tesla poinformowała, że miała „najlepszy pierwszy kwartał w historii”. Kalifornijski producent dostarczył 88,4 tysiąca, wyprodukował 102,7 tysiąca samochodów. Wyniki jest doskonały, jeśli wziąć pod uwagę, że dotychczas rekordem było 105 tysięcy wytworzonych aut – i wydarzyło się to zaledwie trzy miesiące wcześniej, podczas najlepszego kwartału w historii firmy.

Tesla Model 3+Y na czele

Zgodnie z raportem dla inwestorów, w pierwszym kwartale 2020 roku Tesla:

  • wyprodukowała 87 282, a dostarczyła 76 200 egzemplarzy Modeli 3 i Y,
  • wyprodukowała 15 390, a dostarczyła 12 200 egzemplarzy Modeli S i X.
  • W SUMIE wyprodukowała 102 672, a dostarczyła 88 400 wszystkich modeli.

Nie wiadomo, jaką część produkcji stanowił Model Y, bo producent nie rozbił liczb. Wiadomo natomiast, że pod koniec marca Gigafactory 3 w Szanghaju pracowała już na pełnych obrotach i była w stanie wytwarzać do 3 tysięcy samochodów tygodniowo.

> Jakość lakieru w Tesli Model Y? Jest lepiej niż dawniej [wideo]

Jeśli porównamy IV kw. 2019 i I kw. 2020, dostrzeżemy, że produkcja samochodów szła pełną parą. Przyhamowały natomiast dostawy. Możliwe, że Tesla przygotowywała się do przyspieszenia pod koniec marca, lecz zaraza sprowadziła ją na ziemię. W większości krajów zachodniego świata mocno przygasło zainteresowanie czymkolwiek innym niż robienie zapasów żywności i papieru toaletowego oraz walką o utrzymanie lub znalezienie pracy.

Wyniki finansowe producent poda za kilka tygodni.

> Tesla najczęściej wybieraną marką samochodów na Islandii. Toyota druga, Volkswagen trzeci [wyniki I kw. 2020]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]