Czy Tesla zbankrutuje? Wygląda na to, że na razie jej to nie grozi: I kwartał 2018 roku firma zamknęła najwyższym przychodem w historii w wysokości 3,4 miliarda dolarów (równowartość 12,1 miliarda złotych). Na kontach bankowych spółki jest 2,7 miliarda dolarów (9,6 miliarda złotych). Jednak z punktu widzenia zwykłego użytkownika znacznie ciekawsze są inne informacje.

Najciekawsze informacje z komunikatu giełdowego Tesli

Najważniejsza jest chyba taka, że według szacunków Tesli, Model 3 stanie się za chwilę najlepiej sprzedającym się samochodem segmentu D kategorii premium w Stanach Zjednoczonych – dotyczy to zarówno aut elektrycznych, jak i spalinowych. W okresie wzrostu sprzedaży Modelu 3 największy spadek zanotowało BMW serii 3:

Rynkowe udziały w sprzedaży: Tesla Model 3 (czerwona) a konkurencja na rynku amerykańskim od listopada 2017 do kwietnia 2018 (c) Tesla

Cała produkcja Modelu 3 to mniej niż 50 kroków, tania Tesla 3 najwcześniej w II połowie 2018

Istotna jest również informacja, że jeszcze nie działa nowa linia produkcyjna baterii do Modelu 3, która została skonstruowana w Niemczech. Jednak nawet bez niej firma powinna osiągnąć poziom produkcji wynoszący 5 000 egzemplarzy Tesla Model 3 tygodniowo – a automaty obniżą koszty wytwarzania.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce 2018

Jako ciekawostkę warto dodać, że cała linia produkcyjna Modelu 3 składa się z mniej niż 50 kroków, co ma być wartością o 70 procent niższą niż w wypadku konwencjonalnych linii produkcyjnych. Auto wykorzystuje tylko jedno nadwozie, podczas gdy Model S miał 80 (!) wariantów.

Tania Tesla 3 z mniejszą baterią oraz wersja AWD ma się pojawić w ofercie, gdy firma osiągnie poziom produkcji wynoszący 5 000 egzemplarzy tygodniowo. Jednocześnie producent podkreśla, że już dziś Model 3 jest najlepiej wykonaną Teslą w historii.

Tesla Semi z zasięgiem bliskim 600 mil

Według deklaracji Elona Muska, produkcyjna wersja Tesla Semi powinna mieć zasięg bliski 600 milom (966 kilometrom) na jednym ładowaniu. Dotychczas prezes firmy deklarował 500 mil (około 804 kilometry) z pełnym ładunkiem. Zarówno Musk, jak i JB Straubel utrzymują, że zasięg ten da się osiągnąć z współczesnymi bateriami.

Do przejechania takiej odległości na jednym ładowaniu konieczne jest wyposażenie ciągnika siodłowego Tesli w baterie o pojemności od 800 do 1 200 kWh.

> Ile energii potrzeba do naładowania Tesla Semi? Tyle, ile polski dom zużywa przez 245 dni

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 4.7]