Smart opublikował wideo ze swoją wizją przyszłości świata w 2030 roku, w którym istotną rolę będzie odgrywał Smart Vision EQ, czyli autonomiczny, elektryczny Smart. Na ujęciach pojawiają się jeszcze dwa inne samochody Mercedesa, w tym jeden dość nietypowy.

Świat 2030. Wizja motoryzacji według Smarta

Świat 2030 według Smarta to świat, w którym własne samochody zostały w dużej części uzupełnione (zastąpione?) autami wypożyczanymi na minuty za pomocą smartfonów przypominających jednolitą taflę szkła. Są to auta autonomiczne i na tyle bystre, że w pewnych okolicznościach mogą poruszać się także po chodnikach:

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Tak mają wyglądać smartfony: duże, ale całkowicie przezroczyste (c) Smart

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Autonomiczne auta będą poruszały się nawet po chodnikach, żeby dojechać jak najbliżej pasażera (c) Smart

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Dwuosobowe auto podjeżdża pod same drzwi budynku biurowego. W tle elektryczny Mercedes Sprinter (c) Smart

> Elektryczny dostawczak Mercedesa już w sprzedaży! CENA Mercedes eVito to …

Samochód przyszłości to samochód wypożyczany na minuty

Jako że samochód pozbawiony jest elementów sterujących, to za pomocą smartfona wybierzemy multimedia do obejrzenia. Drzwi zostaną wyposażone w wewnętrzną powłokę z ciekłych kryształów, która pozwoli odciąć się od świata w razie potrzeby (jak w naszym opowiadaniu):

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Wbudowany ekran samochodu elektrycznego pozwoli nam na oglądanie telewizji / wideo zamiast kierowania (c) Smart

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Całkowicie przezroczyste drzwi stały się półprzepuszczalne, żeby odciąć pasażera od bodźców z zewnątrz (c) Smart

Przyszłość motoryzacji: bez pasów, wszystko na głowie samochodu

Samochody przyszłości są bardzo bezpieczne. Podczas podróżowania w ich wnętrzu nie jest konieczne nawet zapinanie pasów. Być może dlatego, że liczba wypadków na drogach spadła do zera:

Przyszłość motoryzacji według Smarta. Podróżowanie samochodem nie wymusza już zapinania pasów bezpieczeństwa (c) Smart

Sztuczna inteligencja kierująca autami dostrzega też pieszych i dba o ich bezpieczeństwo. Na przejściu pieszy ma zawsze pierwszeństwo – ustępuje mu nawet futurystyczny Mercedes:

Kobiety w 2030 roku chodzą w luźnych, zwiewnych ubraniach. Wróciła też moda na podciąganie skarpetek do połowy uda. Daleko w tle ten sam srebrny Mercedes:

Przyszłość motoryzacji według Smarta – wideo:

> Używana Tesla z dużym przebiegiem – warto kupić? [FORUM] Co się psuje w Tesla Model S?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Chińskie samochody elektryczne produkowane w Polsce? Zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.8]