Komenda Stołeczna Policji kupiła sześć egzemplarzy Hyundaia Kona Electric z bateriami o pojemności 64 kWh. To efekt przetargu ogłoszonego w lutym 2020 roku. Auta trafią do pionów prewencji w dwóch komendach rejonowych: Warszawa Śródmieście i Warszawa Mokotów.

Ekologiczne samochody w warszawskiej policji

Śródmieście otrzymało cztery samochody, z kolei komenda na Mokotowie będzie miała do dyspozycji dwa elektryki. Wartość przetargu wyniosła ponad 1 milion złotych, ale połowę tej kwoty sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, więc policja wyłożyła na auta po około 80-90 tysięcy złotych za sztukę.

Wszystkie zakupione Hyundaie Kona Electric dysponują bateriami o pojemności 64 kWh i silnikami o mocy 150 kW (204 KM) napędzającymi przednie koła (źródło). Samochody oferują 484 jednostki zasięgu WLTP – i mniej więcej takich wartości w kilometrach powinni spodziewać się warszawscy policjanci. Zimą lub przy częstych podróżach obwodnicą będzie mniej, przy powolnym patrolowaniu ulic latem – nieco więcej.

Samochody elektryczne Hyundaia cieszą się zaufaniem również w innych miastach i instytucjach. Pod koniec minionego roku informowaliśmy o 47 Hyundaiach Kona Electric, które trafiły na krakowskie ulice. Z kolei Inspekcja Transportu Drogowego na Górnym Śląsku wybrała Hyundaia Ioniq Electric – nasi Czytelnicy dość regularnie widują go w okolicy Katowic (źródło):

Zdjęcie otwierające: (c) KSP, Hyundai Ioniq Electric (c) ITD

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]