Płyną do nas interesujące sygnały. Planowane na koniec 2019 roku otwarcie konfiguratora Volkswagena ID.3 zostało przesunięte na początek roku 2020. Zmieniają się też daty dostaw Skody CitigoE – z połowy pierwszego na początek drugiego kwartału 2020 roku.

Nowa strategia Volkswagena: gra na czas?

Kto przygląda się uważnie Volkswagenowi, dostrzeże, że koncern w ostatnim czasie bardzo wiele obiecuje. Kusi nas Volkswagenem ID.3, na którego już nawet znalazł chętnych, zapowiada Volkswagena ID.4 [Crozz] w salonach, obiecuje elektrycznego Passata, czyli VW ID. Space Vizzion. Słowem: wydaje niebagatelne kwoty na wzbudzanie zainteresowania produktami, których de facto jeszcze nie ma. Niektórych z nich jeszcze długo nie będzie.

Volkswagen ID.4 [Crozz] zaprezentowany podczas IAA 2019 (c) Volkswagen

Volkswagen ID. Space Vizzion, czyli elektryczny Volkswagen Passat kombi (c) Volkswagen

Oficjalny fanpage Volkswagena właśnie podał informację, że konfigurator VW ID.3 zostanie otwarty w 2020 roku. Pierwotnie mówiono o końcu roku 2019. Spodziewamy się zatem, że w połowie grudnia otrzymają do niego dostęp tylko ci, którzy zdecydowali się na rezerwację VW ID.3.

> Masz rezerwację na Volkswagena ID.3? Sprawdź skrzynkę – zanosi się na jazdy testowe samochodem

To nie wszystko: promocja na Skodę CitigoE iV została właśnie przedłużona do 31 grudnia 2019 roku, chociaż pod koniec listopada niektóre salony informowały, że „promocja się wyczerpała” (radzimy omijać je w przyszłości szerokim łukiem). Można interpretować tę sytuację w taki sposób, że Skoda czeka na wejście w życie dopłat:

Jest tylko jeden zastanawiający fakt: termin wejścia w życie dopłat nie powinien mieć wpływu na czas dostawy auta. A ma.

Skoda właśnie zaczyna informować o przesunięciu terminów, w których będzie można odebrać CitigoE iV. Dwóch różnych Czytelników odezwało się do nas w ciągu ostatnich dni, że otrzymali informację o zmianie terminu dostawy z lutego (różne daty) na kwiecień 2020.

Czyżby chodziło o skuszenie i złapanie jak największej liczby potencjalnych klientów, choć produkt nie jest jeszcze gotowy lub – co brzmi całkiem sensownie – fabryka ogniw nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ich liczby?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 5]