Interesująca wypowiedź członka zarządu Volkswagena ds. badawczo-rozwojowych. Przyznał on, że Volkswagen Touran jest nudnym samochodem, choć oferuje dobry stosunek możliwości do ceny. Jednak w przyszłości zostanie zastąpiony przez Tiguana Allspace oraz nadchodzącego VW ID. Buzza.

Volkswagen ID. Buzz przywróci życie segmentowi minivanów?

Minivany nie są zbyt seksownymi autami, wyglądają jak nieapetyczne, nudne klocki, a ich zalety doceniane są dopiero wtedy, gdy trzeba przetransportować szafę albo przewieźć większą rodzinę. Dlatego ten segment od wielu lat traci rynek na rzecz crossoverów/SUV-ów. Ta zmiana zainteresowania przesądzi również o tym, że Volkswagen Touran niedługo zniknie z rynku.

Potencjalni nabywcy tego auta będą przekierowywani do Tiguana Allspace (zdjęcie poniżej). Jednak Frank Welsch, szef R&D w Volkswagenie, podpowiada nam, że rynek minivanów ma szansę się odrodzić, bo następcą Tourana będzie też Volkswagen ID. Buzz.

ID. Buzz to elektryczny minivan nawiązujący do Volkswagena Transportera. Według Welscha będzie pod każdym względem doskonalszy od Tourana, a wersja produkcyjna ID. Buzza jest jeszcze lepsza niż koncept (źródło). Auto powstaje na platformie MEB, zaoferuje prawdopodobnie 77 kWh pojemności użytecznej baterii, co przełoży się na co najmniej 300-380 kilometrów zasięgu realnego.

Jednak wszyscy, którzy ostrzą sobie na niego zęby, muszą jeszcze trochę poczekać. Auto zadebiutuje w ofercie dopiero w 2022 roku.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]