Volkswagen zaprezentował teaser elektrycznego sedana, który ma zostać zaprezentowany w USA za 2,5 tygodnia. Wygląda na to, że jest to VW ID. Vizzion, czyli elektryczna limuzyna na bazie platformy MEB. To dość zaskakujące, jeśli wziąć pod uwagę, że producent zapowiadał dotychczas wprowadzenie na amerykański rynek modelu ID.4 [Crozz].

Volkswagen ID. Vizzion i „Budowanie elektrycznej przyszłości”

Zgodnie z informacją podaną podczas targów IAA 2019 w czerwcu 2020 roku w amerykańskich salonach pojawi się elektryczny crossover na platformie MEB: VW ID.4 [Crozz]. Niemiecki producent w ogóle nie nastawia się na wprowadzanie do Stanów Zjednoczonych mniejszego VW ID.3, ale posłużenie się obrazem ID. Vizzion jest lekkim zaskoczeniem (źródło).

O ID. Vizzion sporo wiadomo: ma być elektryczną limuzyną z napędem na obie osie i baterią o pojemności 111 kWh, która pozwoli na przejechanie „kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu”. Nie poznaliśmy natomiast daty rynkowej premiery auta – z obietnic Volkswagena wynikało, że będzie to najwcześniej rok 2022.

Volkswagen ID. Vizzion w całej rodzinie samochodów elektrycznych Volkswagena. Od lewej: ID.4 [Crozz], ID. Vizzion, ID.3, ID. Buzz. Nazwy niebędące cyframi są robocze (c) Volkswagen

A jednak producent już teraz zaprasza na „Budowanie elektrycznej przyszłości” pokazując samochód koncepcyjny. Czyżby więc limuzyna miała wcześniej trafić na amerykański rynek? Tesla coraz bardziej się na nim rozpycha, a największy producent samochodów na świecie ma tam do zaoferowania tylko jeden model: Audi e-tron Quattro.

Przedstawiciel Volkswagena twierdzi, że firma chce opowiedzieć o różnych aspektach projektowania i produkcji samochodów elektrycznych oraz autonomicznych – i przeprowadzić „światową premierę nowego modelu z rodziny ID.” Jako że premiera ID.4 [Crozz] zapowiadana była na wiosnę wygląda na to, że faktycznie może chodzić o ID. Vizzion.

Czekamy. 🙂

> Dopłaty do samochodów elektrycznych – nowy projekt rozporządzenia na stronach Komisji Europejskiej. Start tuż tuż?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]