Volkswagen zaprezentował model VW ID. Space Vizzion, czyli pierwszą elektryczną limuzynę kombi, która nie jest crossoverem/SUV-em. Producent obiecuje 590 km WLTP, co powinno przełożyć się na ponad 500 kilometrów zasięgu realnego – ale najwcześniej w okolicach 2021/2022 roku.

VW ID. Space Vizzion – teraz wizja, produkcyjna wersja pod koniec 2021

Volkswagen ID. Space Vizzion to wariant kombi modelu ID. Vizzion. Sądząc po obietnicach dotyczących wyposażenia, auto będzie elektrycznym odpowiednikiem Arteona Kombi – o ile oczywiście trafi do produkcji w takiej postaci.

Samochód zostanie zbudowany na platformie MEB i zaoferuje 590 km WLTP. Można się więc domyślać, że zamontowana w podłodze bateria będzie miała co najmniej 100 kWh pojemności [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Jego wnętrze ma być „zupełnie nowe” i „zdigitalizowane”, a materiały wykorzystane do jego budowy będą pochodziły ze źródeł odnawialnych. Na przykład sztuczna skóra na fotelach ma zawierać w sobie resztki jabłek, które są odpadem podczas produkcji soku jabłkowego. Volkswagen nazywa ją AppleSkin.

Miłośnicy Tesli zauważą, że kokpit samochodu przypomina deskę rozdzielczą Modelu 3. Z tą wszakże różnicą, że Volkswagen nie zrezygnował z liczników ulokowanych za kierownicą:

Produkcyjna wersja ID. Space Vizzion zostanie zaprezentowana pod koniec 2021 roku i będzie różna w zależności od docelowego rynku (Ameryka Północna, Europa, Chiny; źródło). To sugeruje, że w sprzedaży samochód pojawi się pod koniec 2021 lub – bardziej realistycznie – w 2022 roku.

Prezentacja wczesnej wersji auta ma się odbyć na Los Angeles Auto Show 2019.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]