Volkswagen zaprezentował swojego elektrycznego SUV-a: ID. Roomzz. Samochód wyposażono w baterię o pojemności 82 kWh, która ma pozwalać na osiągnięcie 450 kilometrów zasięgu według procedury WLTP, co powinno oznaczać około 350 kilometrów zasięgu realnego. Auto ma się pojawić w sprzedaży w 2021 roku, najpierw w Chinach.

Elektryczny SUV Volkswagena trafi do Europy

Volkswagen ID. Roomzz prezentowany jest na Auto Shanghai 2019, co sugerowało, że SUV-a przygotowano z myślą wyłącznie o chińskim rynku. Jednak z czasem samochód ma być dostępny na całym świecie, więc również w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Elektryczny SUV ma 5 metrów długości i obsługuje moc ładowania do 150 kW, chociaż platforma MEB teoretycznie miała obsługiwać do 125 kW. Wyposażono go w dwa silniki o łącznej mocy 225 kW (306 KM), po jednym na oś. Przyspieszenie VW ID. Roomzz do 100 km/h ma trwać 6,6 sekundy, a szybkość maksymalną ograniczono do 180 km/h.

> Realny zasięg Audi e-tron = tylko 328 kilometrów

Volkswagen ID. Roomzz wyposażony zostanie w systemy IQ.Drive, a te w trybie ID.Pilot obsłużą jazdę autonomiczną 4. poziomu. To przedostatni poziom samodzielności, w którym interwencja człowieka ograniczona jest do bardzo rzadkich i nietypowych sytuacji. Dlatego fotele kierowcy i pasażera z przodu mogą zostać obrócone o 25 stopni w kierunku kabiny, by ułatwić ludziom rozmowę. Bateria o pojemności 82 kWh ma pozwolić na osiągnięcie około 350 kilometrów zasięgu realnego (450 km WLTP).

Samochód można obejrzeć w dniach 16-24 kwietnia 2019 na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Ceny auta nie poznaliśmy, ale spodziewamy się, że rozpoczynała by się powyżej 350 tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]