Według doniesień tygodnika WirschaftsWoche, elektryczny Volkswagen ID. hatchback – czyli następca e-Golfa – ma nosić oznaczenie VW ID.3. Producent zastrzegł ponoć nazwy od ID.1 do ID.9, które mają symbolizować różne rozmiary aut. Jednocześnie w wypadku crossoverów/SUV-ów do nazwy ma dojść dodatkowa literka „X”, choć nie wiadomo, czy będzie to VW ID.3X, IDx.3, czy może jeszcze jakaś inna opcja.

Volkswagen ID. Neo = Volkswagen ID.3

W 2018 roku spekulowano, że elektryczny hatchback Volkswagena otrzyma nazwę „Neo”. Tę informację potwierdziła w twitcie Glaeserne Manufaktur, czyli fabryka, w której dziś powstaje Volkswagen e-Golf.

Jednak Volkswagen konsekwentnie używał nazwy „Volkswagen ID.” bez żadnych dodatkowych określeń. Teraz WirschaftsWoche ujawnia, że Volkswagen złożył wniosek o rejestrację nazw od ID.1 do ID.3, a Volkswagen ID. Neo stanie się Volkswagenem ID.3. Samochód ma być pierwszym autem koncernu produkowanym z dbałością o to, by sumaryczna emisja dwutlenku węgla na całym etapie życia samochodu wyniosła zero (0), ale poziom ten uda się osiągnąć dopiero za kilka lat:

> Samochody elektryczne Volkswagena z zerową emisją dwutlenku węgla. W CAŁYM cyklu, od momentu produkcji!

To nie wszystko. Volkswagen ID.3 vel Neo ma być pierwszym autem marki, w którym pojawi się nowe logo. Nie będzie ono trójwymiarowe ani chromowane, lecz stanie się płaskie i zostanie podświetlone od dołu. To sugeruje, że marka wróci do wersji stosowanej w latach 1978-1995:

Sprzedaż elektrycznego hatchbacka Volkswagena ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2019 roku. Samochód powstanie na platformie MEB, w podstawowej wersji będzie miał napęd na tył i, to już spekulacje, baterię o pojemności co najmniej 35-45 kWh. Zasięg VW ID.3 przy tej drugiej wartości powinien wynieść około 270 kilometrów na jednym ładowaniu.

Cena Volkswagena ID.3 ma się rozpoczynać od około 110-120 tysięcy złotych, czyli ma być „na poziomie Volkswagena Golfa z silnikiem Diesla oferującego zbliżone parametry”.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]