Volkswagen zaprezentował kolejne zwiastuny Volkswagena ID.4, tym razem z przyczepką. Auto zamaskowano w taki sposób, żeby możliwie mocno rzucało się w oczy. Z kolei portal Carscoops zdobył zdjęcia Skody Enyaq iV w wersji nadwoziowej coupe, czyli z mocniej opadającym dachem w tylnej części sylwetki.

Elektryczne crossovery na bazie MEB. Wszystko ładnie, a kiedy sprzedaż?

Wszystkie zapowiedzi elektrycznych crossoverów na platformie MEB były wersjami coupe – patrz: Volkswagen ID. Crozz, Skoda Vision E/Vision iV – bo te są zgrabniejsze i przyjemniejsze dla oka. A jednak sprzedaż rozpoczyna się od wariantów mniej sportowych i bardziej tradycyjnych. Dlaczego? Zapewne z tego powodu, że łatwiej jest sprzedawać jako drugi wariant atrakcyjniejszy.

Volkswagen ID. Crozz (c) Volkswagen

Skoda Vision E, później Vision iV (c) Skoda

Według Carscoops TEN solidnie zamaskowany samochód to właśnie Skoda Enyaq iV coupe. Portal deliberuje nad mocami i pojemnościami baterii, ale spodziewamy się, że zostaną po staremu. Może się natomiast zwiększyć zasięg samochodów, a to za sprawą niższego współczynnika Cx wersji coupe.

> Skoda Enyaq iV: cena od ~139 tys. złotych dla iV 50? Oprócz tego świecący grill, liczniczek i technologia z VW ID.4

Druga nowinka to Volkswagen ID.4 „Superior Power”. Producent prezentuje lekko zamaskowany samochód – dotyczy to szczególnie świateł i świetlnej listwy na przedzie – na szybkich ujęciach z drogi i toru przeszkód. Auto ma pozwalać na holowanie przyczep o wadze do 1 900 kilogramów, ale nie wiemy, czy będzie to dotyczyć każdej wersji napędowej. Raczej nie.

Zamówienia na ID.4 przyjmowane będą od 24 września (czwartek), więc jego premiera nastąpi najpóźniej tego dnia. Z kolei Skoda Enyaq iV ma być dostępna dopiero w drugim kwartale 2021 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]