Fantastyczny przykład inżynierii na żywym organizmie! Volkswagen rozebrał e-Golfa, żeby zaprezentować, jak jest zbudowany samochód elektryczny. Nie licząc kilku wyjątków, auto ma być w pełni funkcjonalne. Nazwa nie jest przypadkowa: nagi e-Golf nosi nazwę eGon, ponieważ elektryczny Golf znika (ang. gone) z rynku w momencie premiery Volkswagena ID.

Volkswagen eGon – warto obejrzeć!

Volkswagen eGon zostanie zaprezentowany na niemieckim IdeenExpo w Hanowerze w dniach 15-23 czerwca 2019 roku, czyli największej imprezie edukacyjnej dla dzieci i młodzieży w Niemczech. W starannie przygotowanym przekroju samochodu widać wszystkie elementy funkcjonalne auta, w tym elektronikę i przewody. W aucie nieco zmieniono konstrukcję, zrezygnowano na przykład z amortyzatorów.

VW eGon powstał dzięki pracy ośmiu stażystów Volkswagena, mają oni też uczestniczyć w ekspozycji, by opowiadać zainteresowanym o elektryku. Wybrane części zostaną dodatkowo opieczętowane kodami QR, dzięki którym dotrzemy do dodatkowych informacji na temat podzespołu.

> Volkswagen ID.3: cena, zasięg, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Dodajmy, że podobne prezentacje przygotował Nissan z Leafem II generacji oraz koncern Kia-Hyundai. Wszystkie modele służą temu samemu: by ukazywać piękno inżynierii i zachęcać młode pokolenia do nauki przedmiotów ścisłych i obierania na studiach kierunków politechnicznych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]