Volkswagen planuje przebudowę linii produkcyjnych w fabryce w Zwickau. Jedna zostanie w całości skonfigurowana do wytwarzania samochodów elektrycznych VW I.D w 2019 roku, druga – w 2020 roku.

Gdzie będą produkowane elektryczne Volkswageny?

Przebudowa pierwszej linii ma się zakończyć w 2019 roku, przebudowa drugiej – w 2020 roku. Od 2020 roku z fabryki ma wyjeżdżać 1,5 tysiąca samochodów elektrycznych każdego dnia. To więcej niż Tesla buduje dziś Modeli 3 tygodniowo (!).

> Orlen staje do boju z Shellem i… Greenway. Od lata 2018 ładowarki na stacjach!

Co ciekawe, jak podają niemieckie źródła, samochody VW I.D. hatchback (na zdjęciu) i I.D. Crozz będą produkowane dla Volkswagena (zrozumiałe) oraz… dla Audi i Seata. A to oznacza, że najdalej w 2020 roku wymienione marki zaczną prezentować swoje małe elektryczne hatchbacki (np. Audi A3 e-tron Sportback) oraz crossovery.

Tymczasem równolegle trwa produkcja elektrycznych e-Golfów. Auta wytwarzane są w Przezroczystej Fabryce w Dreźnie, od kwietnia 2018 roku mają powstawać na dwie zmiany. Volkswagen twierdzi, że zwiększenie wydajności fabryki do 70 egzemplarzy na dobę wzięło się z rosnącego zainteresowania autem.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]