Było już o koncernie Volkswagena, przyszedł czas na markę Volkswagen. Podczas konferencji prasowej przedstawiciel producenta zapowiedział, że wstępne rezerwacje elektrycznego VW ID. (vel ID.3, vel ID. Neo) rozpoczną się w środę, 8 maja 2019 roku. Startowa cena Volkswagena ID. ma wynieść poniżej 30 tysięcy euro (równowartość 129 tysięcy złotych).

Volkswagen ID.: premiera w Frankfurcie, cena poniżej 30 tysięcy euro, za tę kwotę „usieciowione” auto

Elektryczny Volkswagen ID. oficjalnie zadebiutuje podczas tegorocznego salonu samochodowego w Frankfurcie (IAA 2019), we wrześniu 2019 roku. Kilka tygodni później producent pokaże światu nową generację Volkswagena Golfa.

> Grupa Volkswagena chce wyprodukować 22 miliony samochodów elektrycznych (70 modeli!) w ciągu nadchodzących 10 lat

Za wspomniane „mniej niż 30 tysięcy euro” klient będzie mógł nabyć VW ID. w całkowicie usieciowionej wersji. Oznacza to, że samochód będzie miał dostęp do licznych usług online, które lada chwila udostępni Volkswagen. Będą to zarówno usługi dla kierowców i pasażerów, jak też aktualizacje online, zdalna diagnostyka samochodu i możliwość aktywowania nowych funkcji.

Według niepotwierdzonych danych samochód najtańszy wariant auta będzie miał baterię o pojemności 48 kWh, co sugeruje bardzo dobry stosunek możliwości do ceny. Na listę oczekujących będzie można wpisywać się od 8 maja, ale dostawy samochodu rozpoczną się w 2020 roku. W tym samym roku zadebiutuje Volkswagen ID. Crozz.

Volkswagen ID. (ID.3, Neo) ma być samochodem segmentu C z „kabiną oferującą ilość miejsca porównywalną do Passata) (segment D). Auto będzie produkowane w fabryce w Zwickau, która ma się stać największą fabryką samochodów elektrycznych w Europie: będzie wytwarzać do 330 tysięcy samochodów rocznie w 6 modelach dla 3 marek (Volkswagen, Seat, Skoda).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]