Kilka tygodni temu Elon Musk zaczął na Twitterze „głośno myśleć” o możliwości wycofania Tesli z giełdy. Wyszły wtedy na jaw informacje, że pieniądze na wykup akcji pozyskałby z Arabii Saudyjskiej. Teraz okazuje się, że zainteresowanych było więcej.

Volkswagen i Silver Lake przygotowane do wydania miliardów dolarów

Według informacji podawanej przez Wall Street Journal (źródło), którą wychwycił portal Electrek, inwestorzy z Arabii Saudyjskiej nie byli jedynymi, którzy chcieli wyłożyć poważną gotówkę na wykup akcji Tesli. Okazuje się, że „głośne myślenie” Elona Muska przyciągnęło też Volkswagena i Silver Lake.

Czym zajmuje się Silver Lake? To firma, która specjalizuje się w inwestowaniu w branżę technologiczną. Założono ją w 1999 roku, od tamtej pory nabyła udziały między innymi Della, Alibaby, Skype, Symanteca czy Seagate Technology.

> Volkswagen wydaje na baterie tyle, ile warta jest cała… Tesla

Obydwie wymienione korporacje – Silver Lake i Volkswagen – były gotowe wyłożyć nawet 30 miliardów dolarów (równowartość 110 miliardów złotych), żeby tylko pomóc Muskowi w wycofaniu Tesli z giełdy. Jednocześnie, jak można się spodziewać, chciały uzyskać dostęp do unikalnego know-how producenta.

Między innymi z tego powodu Muskowi nie przypadły do gustu te oferty: obawiał się, że Volkswagen zdobędzie zbyt szeroką władzę w przedsiębiorstwie. Według prezesa Tesli w nadchodzących latach firma zyska na wartości więcej niż będzie w stanie wyłożyć jakikolwiek inwestor.

Na zdjęciu: Elon Musk (c) Marques Brownlee / YouTube

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]