Uniti zaprezentowało nagranie z pierwszej jazdy Uniti One poza siedzibą firmy. Autko rozpędziło się do około 30-40 kilometrów na godzinę, ale po postawie kierowcy widać, że jazda była stresująca.

Uniti One: pierwsze koty za płoty

Pierwsza jazda po publicznych drogach to spory sukces. Dotychczas auto prezentowano albo w ujęciach statycznych, albo też podczas powolnej jazdy w budynku. Teraz jednak widać, że prace postępują, a Uniti One rozpędza się nawet do około 30-40 km/h:

Uniti to elektryczny dwuosobowy, miejski pojazd elektryczny wykonany przez grupę szwedzkich zapaleńców. Samochód dzięki baterii o pojemności 22 kWh ma przejeżdżać nawet 300 kilometrów na jednym ładowaniu – i to niezależnie od pogody!

> Szwedzi chcą sprzedawać Uniti w Indiach. Cena? Około 38 tysięcy złotych

Na filmie widać, że mimo niezbyt szybkiej jazdy, kierowca dość kurczowo trzyma drążki sterujące (wolant?). Jest też lekko pochylony w przód, wydaje się być zestresowany, chociaż pojazd nie przemieszcza się szczególnie szybko:

W jednym z ujęć widać coś, co wygląda jak ekran kontrolny samochodu. Zaznaczony suwak sam zmienia swoje położenie w trakcie ujęcia:

Uniti One ma być dostępny w cenie od 64 tysięcy złotych. Premiera autka ma nastąpić w 2019 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]