Ukraiński minister infrastruktury, Wołodymir Omelian, ma bardzo mocny plan rozwoju Ukrainy dzięki przyciągnięciu startupów i firm zajmujących się szeroko pojętą elektromobilnością, w tym samochodami elektrycznymi. Strategia obejmuje 15 lat, a zdjęcie akcyzy i VAT-u na auta elektryczne był zaledwie jej początkiem!

Ukraina stawia na elektromobilność

Jak ogłosił na Facebooku Wołodymir Omelian, w lutym 2018 roku chce przedstawić pod obrady ukraińskiego sejmu (Verkhovna Rada) 15-letnią strategię stymulującą zapotrzebowanie na samochody elektryczne oraz ich produkcję. W jej ramach przewidziano również wsparcie dla firm z tego segmentu oraz rozwój właściwej infrastruktury. Ma zostać stworzony projekt ukraińskiego samochodu elektrycznego, niewykluczone, że na platformie Tabby Evo.

Minister twierdzi, że zniesienie obowiązku opłacania akcyzy i VAT-u na samochody elektryczne spowodowało zainteresowanie całego świata. Wiele firm z branży chce otworzyć na Ukrainie swoje europejskie biura i centra badawcze.

> Ukraina ZNOSI akcyzę i VAT (!) na samochody elektryczne

U naszych wschodnich sąsiadów miałyby powstawać produkty związane nie tylko z samochodami, ale też z inteligentnymi drogami, pojazdami autonomicznymi i rozwiązaniami obliczeniowymi stosowanymi w autach (mobilnymi superkomputerami).

Warto przeczytać: wypowiedź na Facebooku (po angielsku na dole)

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Kto będzie zarabiał lepiej niż programiści? Spece od baterii:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]