W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami rynkową premierą (=startem dostaw) Tesli Model Y, na jaw wychodzą kolejne zdjęcia samochodu. Jedno z nich ujawnia rozmiar wnętrza kabiny i wygląd trzeciego rzędu siedzeń. Przestrzeni w górę jest sporo, miejsca z tyłu – niewiele, raczej dla dzieci.

Tesla Model Y z oficjalnym startem sprzedaży w Battery Day? Wcześniej?

Pierwszy kwartał roku zawsze jest dla Tesli słabszy, więc ostatnio producent kontruje gorsze wyniki finansowe prezentacją czegoś zaskakującego. Na przykład w kwietniu 2019 podsumowanie kiepskich pierwszych trzech miesięcy zbiegło się z prezentacją zupełnie nowego komputera, FSD, który w przyszłości ma pozwolić na jazdę całkowicie autonomiczną.

> Tesla pokazała nowy komputer obsługujący Jazdę w Pełni Samodzielną (ang. Full Self-Driving, FSD) = Autopilot HW 3.0

W tym roku w okresie luty-maj mogą mieć miejsce aż dwa duże wydarzenia: Battery Day, czyli opowieść o zupełnie nowych technologiach ogniw i baterii, oraz – wszystko na to wskazuje – premiera Tesli Model Y.

Tesla Model Y powstaje na bazie Modelu 3, ale ma być autem bardziej rodzinnym za sprawą przestronniejszej kabiny, klapy bagażnika otwieranej z szybą (crossover) oraz siedmiu miejsc we wnętrzu. Na nagraniu producenta wnętrze jest faktycznie przestronne, ale na ostatnich fotografiach dostrzeżemy, że trzeci rząd siedzeń jest przeznaczony raczej dla dzieci (źródło):

 

Na innym zdjęciu, na którym Model Y stoi obok Tesli Model X, łatwo dostrzec, że również dach opada z tyłu szybciej niż w większym aucie. Czyli również nad głowami pasażerów nie będzie zbyt wiele miejsca:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]