Toyota ogłosiła, że w roczniku modelowym (2021) wprowadzi na rynek nową wersję RAV4. Będzie to ładowana z gniazdka Toyota RAV4 PHV, czyli Toyota RAV4 Plug-in Hybrid. To kolejne auto tego rodzaju po modelu Prius Plug-in (Europa, Stany Zjednoczone) oraz Corolli Plug-in (tylko Chiny).

Kiedy Toyota RAV4 EV, dziś na razie tylko RAV4 PHV

Wygląda na to, że historia Toyoty niedługo zatoczy krąg. Mało kto pamięta, że w latach 1997-2003 oraz 2012-2014 producent sprzedawał już czysto elektryczną wersję RAV4, RAV4 EV, a więc model bez jakiegokolwiek silnika spalinowego. Samochód był dostępny wyłącznie w Kalifornii, w tym drugim przypadku miał układy napędowe dostarczane przez Teslę. Łącznie w obu tych okresach wyprodukowano nieco mniej niż 5,1 tysiąca egzemplarzy aut.

Toyota RAV4 EV, elektryczna Toyota RAV4 (c) Toyota

Nowa Toyota RAV4 (2021) Plug-in Hybrid nie jest jeszcze wersją elektryczną, ale ma do niej o krok bliżej niż obecna dziś na rynku stara hybryda, której z gniazdka naładować się nie da.

> Volvo XC40 Electric – transmisja z premiery [link]. Start 16 października o 19.30

Zgodnie z oficjalnym komunikatem producenta, edycja Plug-in ma mieć „zaskakującą wydajność” – czytaj: będzie drogo – i zostanie udostępniona w kolorze Supersonic Red. Pozostałe dane techniczne RAV4 PHV nie są jeszcze jawne, a biorąc pod uwagę rocznik można się spodziewać, że auto zawita do salonów w drugiej połowie 2020 roku.

Auto zostanie pokazane podczas Los Angeles Auto Show 20 listopada 2019 roku. Informacja na razie dotyczy Stanów Zjednoczonych (źródło), więc nie wiadomo, czy auto w tym samym okresie pojawi się w Europie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.6]